Pepřák #02 – Jdi a udělej to!

Jdi a udělej to!

Už tři tejdny plánuješ, že konečně přerovnáš sklep a vyházíš z něj bordel, protože máš u kámoše zimáky, který sis tam odložil s tím, že teď na ně nemáš místo, ale hned tenhle víkend si ho uděláš. Kámoš ti už dvakrát volal, že jako kurva není úschovna a ať už konečně zjednáš nápravu. Už je ti to trapný a kudy chodíš, tak na to myslíš: ,,Do píči, musím to už udělat, je to trapný.” Nakonec po třetím telefonátu si kola u kámoše vyzvedneš a rázem na to začneš řešit věci ve sklepě, protože už není zbytí. Suma sumárum za hoďku máš hotovo a je klid. Říkáš si: ,,Do prdele, proč jsme to neudělal hned?” 

Je ti tenhle scénář povědomej? Pokud jo, tak věz, že to není dobrej způsob, jak přistupovat k řešení problémů a vůbec běžnejch věcí, který musíme v životě zařizovat. K sakru ty dopředu víš, že pokud se na to teď hned nevymrdáš, bude to okey. Jinak to budeš pořád odkládat a budeš nad tím pořád dokola přemejšlet, což ti bude brát energii a pozornost. Až to nakonec dopadne tak, že to budeš honit na poslední chvíli a přitom u toho ještě budeš celou dobu nasranej. Tak proč to kurva neuděláš hned? Jasně, někdy tomu nepřejou podmínky. Opravdu v tu chvíli nemáš čas a prostor na to věci řešit a dotáhnout je dokonce. V pořádku, pak si to naplánuj a plán dodrž. Pokud ti, ale fakticky nic nebrání, tak bys prostě měl jít a udělat to. Nejvíc bizarní jsou ty situace, kdy máš jen někam zavolat, někomu dát echo, něco vyplnit a ty na to stejně z vysoka sereš.  Ty vole, je to otázka minut! Uvědom si, že tohle není dobrá vizitka, zvlášť když to zahrnuje i někoho druhýho. Špatný je to, ale i v případě, že je to součástí jen tvojí agendy. Ukazuje to na nulovou sebedisciplínu, lenost a pohodlnost. Přitom by stačilo tak málo. Jít a prostě to udělat!

Pokud budeš plnit to, co si sám stanovíš, pak to posílí tvojí důvěru sama v sebe.

Staneš se člověkem, kterej plní to, co si předsezval. Je to atraktivní chlapská vlastnost, kterou ocení nejen ženy, ale i druzí, protože se na tebe budou moci spolehnout.

Pokud nebudeš věci odkládat a budeš je průběžně plnit a odbavovat, pak toho víc stihneš. Otevře ti to prostor pro další aktivity. Ať už jde o tvůj volnej čas nebo další práci.

Pravidelným plněním úkolů, byť třeba jen drobných, se naučíš systematičnosti. Je to dobrý návyk, který přináší větší efektivitu a taky do tvýho života vnese řád. 

Pokud věci štosuješ, pak tím rozkládáš svou pozornost. To ti ve výsledku bere drahocenou energii a soustředění. 

Buď rozhodnej, pokud nebudeš rozhodovat ty, budou za tebe rozhodovat druzí.

Dokonáno jest!

Sdílej:
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments