Pepřák #01 – S každým vždy a všude zadobře

S každým vždy a všude zadobře

Znáš takovou tu situaci, kdy máš na něco jinej názor, nebo se ti někam nebo do něčeho nechce, ale ty na to stejně jako vocas kejvneš? Kurva proč to děláš? Proč sakra neřekneš, co si opravdu myslíš a nestojíš si zatím? Proč lezeš někam, kde ani nechceš bejt? To si snad užíváš ty nasranosti sama na sebe, že tam pak akorát musíš vypruzenej hnít a plejtváš tím tak svůj drahocenej čas? Asi moc vzácnej není, když se takhle chováš. Nebo se snad ještě víc sebemrskačsky ukájíš nad tím, že se dobrovolně ztotožňuješ s názorem někoho druhýho, kterej jde naprosto mimo tvý přesvědčení a přijde ti debilní? A to všechno jen pro svoje vlastní pohodlíčko, aby ses náhodou nedostal do konfliktu, kterej bys musel řešit.

Počkat! Co říkáš? Aha, on je to důkaz zralé rozvahy. Ona je to vlastně zdvořilost viď? Ochota, samozřejmost, nepsaný pravidlo, že se to takhle správně dělává. Ty vole, tohle je úplně mimo a mělo by ti to bejt u prdele. Jde přece o to, co chceš ty. Přece si něco myslíš a cítíš a chceš i podle toho autenticky žít. Samozřejmě kalibruj, nechovej se jako idiot, kterej se za každou cenu vymezuje, nebo na všechny sere. Všechno má svý hranice a ty by sis je měl umět nastavit. Nejdřív je ale potřeba si to urovnat ve svý kedlubně a najít trochu tý sebeúcty a sebehodnoty. Tady máš pár rad a zkus se nad tím zamyslet.

Nepřikyvuj každýmu na potkání a neříkej ano na všechno jako hodnej kluk. Nauč se říkat ne. I ty máš právo na to, mít svůj názor, přístup či postoj. Můžeš si dělat věci podle svých potřeb, tak aby byly v souladu s tvejma záměrama a tvým přesvědčením.

Nepletvej svoji nejdražší komoditu čas na činnosti, který tě nebavěj, nezajímaj a nic ti do života nepřinášej, jen proto, že se to očekává.

V mezilidskejch vztazích vždy zvažuj svou investici. Nedělej věci jen tak. Jasně, jednej s ochotou, ale vždycky uvažuj nad svým vkladem a tím, co se ti z něj vrací. Ať už se jedná o investici časovou, finanční, emoční, či jinou. Ve vztazích má vždy panovat určitá míra reciprocity. Bezpodmínečně miluje jen bůh a rodič své děti.

Nenadbíhej ženě a nesnaž se ji vyhovět službičkama, jen proto že se ji chceš zavděčit, přestože za to nikdy nic nedostáváš a vskrytu duše doufáš, že si tím tak tuhle ženu získáš. Validace a pozornost zdarma neslouží dobře ani jí, ani tobě.

Svou práci vykonávej poctivě, ale nedělej práci za druhé, která je jejich povinností. Ať už se ti ji snaží vnunit jakýmkoliv způsobem.

Tak doufám, že už je ti to jasný. Dokonáno jest!

Související příspěvky

Sdílej:
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments