Jak Red Pill vnímá chlap ve spokojeném manželství

Láska je ideál. Manželství je realita.


Máme tu další rozhovor. Tentokrát jsem oslovil jednoho ze čtenářů, zda-li by mi neposkytnul jeho osobní vhled a názory na problematiku vztahů a to v souvislosti s Red Pill obsahem, jehož je konzumentem. Jde o zajímavou sondu do života chlapa v nejlepších letech, který žije v dlouhodobém monogamním vztahu. Věřím tak, že tato autentická zpověď dokáže dobře zprostředkovat běžnou realitu vztahového života tak, jak ji jako muži často vnímáme.

Pominu-li segment mladých dospívajících mužů, tak jsou to právě muži ve středním věku, na které Red Pill cílí a dokáže je zasáhnout a oslovit. Důvodem mohou být prázdná místa, nenaplnění a pochybnosti, které v nás vyvstávají při snaze najít odpovědi na zásadní otázky života.

Můžeš se krátce čtenářům představit?

Na internetu vystupuju pod přezdívkou Kapitán Felix. Je mi 40, mám 3 děti s jedinou ženou, s níž jsem přes 13 let (11 let v manželství). Budu teda hovořit z pozice chlapa v trvalém a fungujícím vztahu. Moji rodiče i prarodiče měli všichni celoživotní svazky. Skoro až ,,manželství semletá časem“, nikdo se nerozváděl. Takže jsem vlastně takovej ideální muž ze starých časů. Skoro jakoby mi nic nechybělo a Red Pill bych nepotřeboval, ne?

Jak ses k Red Pillu dostal?

Redl Pill na mně vykoukl na youtube. Ve své práci hodně času pracuju na počítači graficky, u toho rád poslouchám podcasty na různá témata. Na youtube jsem narazil na na Miloše Ouhrabku. Na něm se mi líbilo, jak výstižně vysvětlil ženskou hypergamii. Miloš chodil do rozhovorů i na Lovcův deník a už jsme doma.

Předpokládám, že tě tedy ten obsah něčím zaujal?

Mně Red Pill nejdříve zajímal jen teoreticky, jako takové ,,co bych si býval přál vědět ve svých 20 letech.“ Je pro mě potvrzením poznatků o seznamování a balení, na něž jsem si skrz mnoho neúspěchů přišel sám. Ujistil mě, že holky nejsou nikdy vděčné za to, co jsi pro ně udělal, ale naopak si váží toho, co pro ně můžeš udělat v budoucnu. Všichni moji vrstevníci, kteří dodnes nemají partnerky a děti, přestože by je chtěli, dělají nějakou zásadní chybu. A Red Pill trefně vysvětluje jakou.

V druhé vrstvě, ale na mě vylézá, že mám sám nějaké problémy, které jsem si ani nepřipouštěl. Nejradši bych je skryl i sám před sebou. Například s manželkou mám málo sexu. Nevím, jestli chci, aby byla poslední ženou, jakou jsem poznal. Respektive, moc dobře to vím! Pousměj se, čtenáři. Žili jsme spolu pár let už jako brácha se ségrou. Ale počkat, počkat? To přeci tak měli už naši rodiče i prarodiče! Partnerský model bez vášně a projevů lásky, takoví na sebe zvyklí spolubydlící. To je něco, co po generace obsahoval ten tradiční model! Z něhož pocházím. A mám se tomu kurva vzpírat, nebo ne?

Jsi v dlouhodobém monogamním vztahu. Myslíš, že jiné formy vztahu, například otevřené nebo polyamorické vztahy jsou řešením?

Pro mě to řešení není, protože jsem v monogamním vztahu, který nelze předělat na otevřený, ani polygamní, jedině snad rozbít.

Muž by neměl ničit, co funguje, co má smysl. Natož jen kvůli chtíči.

Takže pro mě jsou spíš přiléhavé otázky, co je to vlastně věrnost. Co je na věrnosti důležité, co je na ní jen zbytečná přítěž. Proto mi pořád přijde, že o vztazích a intimitě nevím všechno, že bych se měl ještě něco dozvědět, uvědomit si. Něco si k sakru přiznat a začít na tom pracovat. Ale konkrétně Lovcův deník toho pro chlapa v dlouhodobým vztahu nemá zas tolik co nabídnout. Nepřímých, skrytých podnětů je tam samozřejmě dost. I kvůli nim jsem to četl a sledoval. Ale musel jsem si v Red Pillu hledat něco víc, než říká Lovec, Ouhrabka, Tomassi apod.

Můžeš víc rozvést tvůj pohled na monogamii?

Co jsem slyšel a četl od cestovatelů z arabských a afrických zemí, tak mnoho mladých lidí v tradičně polygamních společnostech směřuje k tomu, co máme my na Západě. A to k sériovým monogamním vztahům. A je to tak, že jsou chudáci arabští zmanipulovaní seriály z našich produkcí? Že jsou zválcovaní naší kulturou? A nebo naopak sériová monogamie nastává ,,sama”, když se ženám poskytne více práv a svobody? Zpochybni si postupně obě dvě myšlenky. Hm.. Tak co?

Já osobně si velmi dávnou minulost (pravěk) představuju tak, že mnohem více mužů umíralo při lovu a soubojích, byl tedy přebytek žen. Tudíž přežívali zejména ti silnější, chytřejší a dominatnější muži a ti podle podmínek měli i více partnerek. Jakmile jsou doby dobré a lidští samci umírají málo, spějeme spíše k monogamii. A přirozená hypergamie samiček z té monogamie dělá sériovou.

Přesto však ani dnešní moderní polyamorie není nic nového. V internetových médiích to šokuje, přináší kliknutí, tak se o tom píše. Avšak mocní muži už poslední tisíce let mívali více milenek. Šlechtici, knížata, boháči ve středověku i papežové, vždycky to tak bylo. A protože naše společnost se demokratizuje, dnes už oním majitelem harému může být kdokoliv, kdo má aspoň trochu slávy, peněz a má na to koule. Tedy i obyčejnej chlápek, já nebo Ty. Nebo Lovec.

Takže jsou polyamorie a otevřené vztahy běžným jevem.

Když jsem ale porovnal, co o polyamorii říkají mediálně známí protagonisté, tak každý to fungování, podmínky a dohody v nich popisuje jinak. 

Styl ,,JE MI TO FUCK”:

Michal (Lovec) vede otevřené vztahy, kdy partnerkám zřejmě trochu tají své další kontakty, využívá jejich zamilovanosti do sebe samého. Na nic se nikoho neptá. Žádné partnerce v ničem nebrání, ani se o to nezajímá.

Styl ,,VŠECHNO MOC ŘEŠÍM”:

Herečka Tereza Těžká se rozhodla pro otevřené vztahy, protože se zamilovává do lidí obou pohlaví, saje a čerpá z těch vztahů. Ale svého manžela má na prvním místě a vztahy popisuje jako uzavřené. Svého muže (a ostatních milenců) se nejdříve ptá na svolení, jestli může začít chodit někým novým. A schvaluje nové vztahy i svých partnerek/partnerů. Všichni spolu řeší, kdo jak co s kým má. Všichni furt! Tereza tedy v praxi žije to úsloví ,,vztahy jsou dřina”, které tak rád opakuje terapeut Honza Vojtko.

Styl ,,TRADIČNÍ ALFAKUREVNÍK”:

Jan Saudek vleze na všechno, co nemá pancéřovej pás cudnosti. Ačkoliv by prý své manželce nějakého milence dovolil, nikdy jí žádného navrženého neschválil, protože příliš žárlil. Nechci sem psát další podrobnosti, ale verze ,,Saudek” je něco za hranicí všech benevolentních slušností.

Styl ,,ZABOUCHLA SE, V POHO”:

Manželka zpěváka Voxela se nejspíš jen do někoho zamilovala a její muž jí v tom nebránil. Lásku si prožila, pak se zase vrátila k exkluzivnímu vztahu. Je to tedy jen takové hodně velké předefinování věrnosti, ani to nemusí mít sériovost. To se ale v tradičních katolických manželstvích dívalo velmi často. Tím víc, když se lidé nebrávali z lásky. Ještě dodávám, že Voxelovi na rovinu nenapsali, jak to měli. Jejich příběh jsem si domyslel z drobných náznaků.

Styl ,,(NE)EXKLUZIVNÍ MILENCI”:

Zpěvačka a modelka Iva Frühlingová spíš popisuje normální monogamní vztah, kdy milenecké kontakty nízké důležitosti si hlavní partneři navzájem neřeší. Ale v tom milenectví nejvyšší důležitosti si vlastně exkluzivní jsou. To mi zní docela zdravě. Ptal jsi se mě výše, jestli jsou otevřené vztahy řešením. Mně se z těch všech “styl Frühlingová” líbí nejvíc.

Vyjmenoval jsem 5 různých modelů vícečetných vztahů, jak je známe z médií. Celé mi to ale přijde jako nic novýho pod sluncem. Bylo to tu vždycky, jen se tomu říkalo: ,,má milenku/milence.” Bylo drama, výhrůžky, rozvody, a nebo musel být lover tajný, nebo byl veřejně tajný.

Dnes hledáme cesty, jak mít fotku s manželem a s milencem i na instáči a v rodinném kalendáři. Pomalu, jak vzít oba dva na oběd k rodičům. Máme na to prostě jen čas a prostředky, protože žijeme v dobrejch časech. Můžeme si dovolit ten luxus své milostné vztahy komplikovat, řešit a rozebírat. Chtít od nich něco dalšího, než jen spravovat společné živobytí, vychovat děti a být si oporou v nemoci. Tyhle tři věci totiž chtěli od partnerských vztahů naši praprapradědové.

Pokud by si muž dobře vybral svou partnerku, uvažoval by vůbec nad tím, zda-li chce v životě poznat ještě jiné ženy?

Ta touha po dalších ženách je z velký části sexuální puzení. Spuštěný program ,,mužská promiskuita.” Rozhodně je to i potřeba validace. V mládí jsem nebyl jsem nebyl úspěšný ve vztazích a sexu. Najednou mám výhodnější věk, nadhled, zkušenosti, navazování vztahů a milování žen by mi šlo líp, nebo si to něco ve mně alespoň myslí. A tím potvrzuju, co říká Red Pill: Že monogamní vztah není pro muže dlouhodobě výhodný, zabraňuje mu následovat sexuální strategii, nedovoluje mu žít v hojnosti sexuální validace. Takže to nesouvisí s výběrem konkrétní partnerky, naopak.

K mému aktuálnímu rozpoložení patří také to, že mám opravdu pěkný vztah s naší malou dcerou. Vidím, jak je to úplně jiný vztah, než mám se syny. Jsme prostě chlap a ženská. Je poznat, že mezipohlavní dynamika hraje roli i ve vztahu, kde nebyl a nikdy nebude žádný sex. Moje malá dcerka mi dopřála to poznání, jak hezky, zmateně, rozmařile a pak zas oddaně se chová žena k chlapovi, když ten je pro ni bůh. Díky za to, dcero.

Ovlivnil tě Red Pill obsah nějakým způsobem? Promítnulo se to do tvého života?

Nedokážu oddělit Red Pill od ostatních prvků svého mužského seberozvoje. Takže vyjmenuju pozitiva mých posledních změn. Red Pill může jen za menší část toho.

  • Už mi jde hledět ženám více do očí a neuhýbat pohledem.
  • Daří se mi se více na ženy venku usmívat (například na ulici, v autobuse), ony úsměvy často opětují a tím mám i celkově lepší náladu.
  • Daří se mi cvičit a díky rehabilitačním cvikům jsem nejspíš mírně zlepšil držení hlavy a ramen.

Má milovaná žena je se mnou méně spokojená. Když se jí zeptám proč, tak zmíní, že si poslední dobou dělám, co chci. Řekl bych, že vnímá, že se něco mění. Nesnažím se jí přizpůsobovat a vycházet jí tolik vstříc. Když jí s něčím pomáhám, považuju to víc než dřív za své vlastní rozhodnutí.

Nedělám už skoro nic kvůli partnerce, ale kvůli sobě. Já jsem se rozhodl tohle teď udělat. Chci do roka a do dne konečně dospět! Tím myslím opravdově. Už pro sebe chystám jako vrchol své proměny dobrodružné pobývání v jednom lese, kde po několik dní nepotkáte člověka.

Odkud si obsah čerpal? Můžeš uvést konkrétní kanály a případně názor na jejich obsah?

Čerpal jsem z youtube kanálu Lovcův Deník a z blogu Lovcův deník a z youtube kanálu Miloš Ouhrabka. Od Miloše mám knížku Pilulka pravdy pro ztracené duše. Velmi přínosné byly vstupy, komentáře a videa Markéty Němé (rozhovor s Markétou najdeš tady – Jak Red Pill ovlivňuje partnerské soužití).

Trochu jsem zagooglil i Jordana Petersona a Rolla Tomasiho. Prosvištěl jsem jejich veřejně dostupné texty, ale víceméně jenom proto, jestli nám Lovec nekecá a fakt to tam je. Letmo jsem zabrousil i do nějakých blogů amerických autorů.

A k čemu jsi došel?

Vůbec toho není třeba nastudovat parník. Red Pill není nijak obsáhlé téma a myšlenky se recyklují. Řeší se furt to samé dokola. Já k Red Pillu přistupuju kriticky. Pořád bych chtěl něco zpochybňovat, upravovat. Graf atraktivity mužů a žen není přesný, vždyť ani není sestavený žádnou evidence-based metodou. Je prostě vymyšlený.

Nelíbí se mi zjednodušování a černobílé škatulkování, ale zároveň chápu, že je pro mnoho kluků užitečné. Monogamie je prý konstrukt a společenská manipulace. Občas to zní až jako konspirační teorie, když to přeženu, že někde sedí nějaký strejda Soroš, tajný manipulátor západní kultury, a ten přečte každej scénář filmu a řekne: ,,Nene, dejte tam trochu toho mýtu o spřízněné duši a pravé lásce, bez toho to nepustím.“

Hodnota mužů a žen na sexuálním trhu. Zdroj: https://therationalmale.com

Ano, zní to pak občas úsměvně.

No funguje to snad takhle? Není touha po nejkrásnější a nejhodnější JEDNÉ, zdůrazňuju JEDNÉ ženě přirozenou součástí každého příběhu o hrdinovi? Není to tak po tisíce let a není to ještě něco předcivilizačního? Nějaký program v nás samých, jak rozdávat sperma také na kvalitu, ne jen na kvantitu, jak onu kvalitu vyhledávat a soustředit se na tu jednu? 

Red Pill obecně nehovoří o dlouhodobých vztazích. Autoři toho moc neřeknou ke vztahům zatíženým dětmi. A nakonec vlastně nikdo není odborník na vztahy a zároveň je jím každej. Takže se nikým nenech vychytrale poučovat a vezmi mistrovství ve svých milostných vztazích do svých rukou! Dogmata a poučky si přece přijímáš, vyvracíš, nakonec i vymýšlíš ty sám, pokud to neděláš, tak rozhodně nejsi dominantní chlap!

Nehodnotím, k čemu má obsah sloužit a jestli to dělá. Nevěřím v to, že obsah Red Pillu může uškodit mužům jiným, než manipulovatelným,  nesebevědomým a podřízeným. Takže vlastně ani chybný obsah, nebo ten, s nímž nesouhlasím, mi nevadí.

Jak se díváš na současné vztahy mezi muži a ženami? Zažíváme krizi mužství?

Krize mužství ta je způsobená jen a jen pohodlím a nedostatkem svobody. Naše civilizace způsobila krizi mužství! Žijeme v dobých časech, mužství ztrácí smysl, tak to je! 

,,Ty vole, jako jak ztrácí smysl?“ Normálně. Nebydlíme na samotách, nemusíme v noci stát na hlídce. Nemusíme se třeba nikdy za život bránit napadení agresorem. Nemusíme lovit divoké zvíře, nemusíme stavět barák vlastníma rukama jen z toho, co najdem v lese. A všechno to ostatní (chodit do kanclu, uživit rodinu, jezdit autem, nakoupit, zařídit dovču) fakt reálně zvládnou ženy stejně tak dobře jako my, což nastolilo krizi.

Abys viděl kontrast, mohl bys jet do Chersonu zničeného válkou, kam dopadají dělostřelecké granáty a obydlí zaplavuje povodeň z odstřelené přehrady. Jeď tam a zeptej se místních na krizi mužství. Už se těším na ty jejich obličeje! Tam snad nějakou krizi mužství mají? Ve válce?

Svou ženu jsem doprovázel ke všem třem porodům. Nechtěla, aby jí zdravotníci urychlovali porod, aby dělali zákroky, se kterými nesouhlasila. Byl jsem tam jediný muž, kterému věřila. Ona sténající, polonahá, natržená, vnímáním v nějakém jiném světě. Najednou tam také nikde nebyla krize mužství. Skoro bych tam pověsil cedulku: “Porod dítěte, tady je svět ještě v pořádku!”

Takže dnešním mužům něco chybí?

Dnešním evropským chlapům chybí hlad, zima, těžká práce, zodpovědnost a svoboda. Zároveň mají i přebytek podnětů, telefonování, skrolování. Vyřaď pohodlí a komunikaci. Zařaď tvrdší podmínky a staň se mužem porážejícím krizi v sobě samém!

A žen se tento stav nijak nedotýká?

Ženství krizi nemá. Holky, vy jste v pohodě! Vaše mužská stránka má možná také krizi mužství. Věřím, že i ženy mají v sobě malého vnitřního muže. Ale kromě něj jsou ženy tak svobodné a své, jak posledních pár tisíc let nebyly.

Byl bych ochoten připustit, že nelehká je situace starších žen nad 65 let. Ale to se nijak nezměnilo. Ta nebyla lehká nikdy, ve smyslu toho, že je pro ně opravdu velký problém najít partnera na vztah a na sex. Slyšel jsem i o tom, že v domovech důchodců to funguje částečně obráceně, než v mladém a středním věku. Starší ženy jsou frustrované a mírně řečeno až nekonsenzuální, když jim jde o erotické hrátky.

V komentáři ses zmínil o možné alternativě k metodě Soft Next. Máš nějaké nápady?

Soft next je metoda ze své definice nepoužitelná vůči partnerce s níž bydlíš. Společné bydlení a společná péče o děti vylučuje, aby ses nečekaně sebral a šel na 2-7 dní do p…. s tím, že se možná nevrátíš. Naopak je to na místě použít při seznamování a na samém počátku vztahu.

Je to stejné jako ve vážném vztahu, kdy máte společné bydlení a možná už i společného psa. V tomto případě by ani žena neměla používat tzv. ženské testy. Testem pro muže by měl být společný život sám. Že zvládá, když si s ním žena chce vybírat auto, že spolu vybírají byt, stěhují nábytek, že se dohadují, kdo změní práci, a kde oslaví Vánoce. To už jsou životní testy, které ta ženská nechystá. Pokud to schválně komplikuje, tak je drama královnou a stejně tak chlap.

Chlap by ve vážném vztahu neměl naznačovat, že je ochoten ženu snadno opustit. Neměl by ze vztahu dělat křehkou věc s nejistou perspektivou.

Kdybych měl dát příměr, tak začátek vztahu je jako vysoká škola, kde ani nejsi zapsaný jako student, jen tam ze zvědavosti opakovaně chodíš na přednášky. Tam si z tebe i spolužačka může dělat prdel a může tě zkoušet, jestli tam patříš, nebo ne. Klidně pokaždé. Sem ženské testy a mužské Soft Nexty patří.

Druhý typ vztahu, vážný vztah nezatížený je jako řádné studium školy, která je přiměřeně lehká, že bys měl dát všechny zkoušky napoprvé. Tam už tě zkouší asistenti a přednášející. Spolužačka už by se na tebe neměla vytahovat. Spíš tu a tam ti půjčí své zápisky. Poradí ti, stejně tak ty jí. Neměli byste si přestat pomáhat. Zkoušet se navzájem a naznačovat si, že skončíte, protože to je vlastně nezvládnutí zkoušky.

A vážný vztah zatížený více dětmi (a péčí o starší osoby) je jako vysoká škola, na kterou inteligenčně nemáš. Jako medicína, nebo matfyz. Tam už se bez pomoci spolužačky neobejdeš. Tam prolejzáš za trojky jen s jejím obětavým nasazením a s velkým učením, občas předmět opakuješ. No a přece takové spolužačce nebudeš naznačovat, že to v každém semestru můžeš klidně dvakrát vzdát! Jak dlouho by ti pomáhala? Jakou by měla jistotu, že vydržíš pomáhat ty jí? Vážný vztah zatížený je právě to pouto, ta jistota, že muž ženu neopustí, ani když z jeho pohledu několikrát selže.

Jinak je Soft Next je úplně suprová metoda, dokonalá a bezchybná, můžu ji doporučit. Když na vás vyrazí sousedka pod váma z bytu, dej Soft Next! Přijde na návštěvu kámoš a přivede s sebou novou otravnou přítelkyni. Dej oběma Soft Next! Když ti volají s neodolatelnou nabídkou investování.. To už je na Hard Next! 🙂

Chtěl bys něco vzkázat chlapům, kteří se Red Pillem inspirují?

Chlape, teď tu prásknu obrovský tajemství. Tím tajemstvím je odkaz na nejlepší youtubovej kanál o mužském seberozvoji. Jsi napjatej? Ten kanál se jmenuje se Příroda. A partnerskej podcast se jmenuje Zpěv ptáků. 🙂 Už chápeš? 

Vyraž sám bez kámošů, i bez psa. Neber si s sebou nic na kempování. Žádné pivko, buřty, konzervy. Vezmi jen čistou vodu a sušenku. Sněz po cestě list pampelišky, semínka kopřivy. Jdi mimo cesty, jdi do kopce, přebroď říčku.

Pokud ti přijde těžký vydržet hodinu sedět na jednom místě a čumět na strom, na němž ,,nic“ není, tak to celé děláš správně. Jen se nasyť toho ničeho, najdi to prázdno, najdi ,,nic“! Příroda je nejlepší kouč mužského seberozvoje!

Už jsi mu dal odběr a zvoneček?

Díky Felixi za tvůj čas.

Dokonáno jest!

Změnil Red Pill tvůj život a vztahy? Napiš mi: info@mindtuber.cz

Související příspěvky

Obrazové materiály použity z https://unsplash.com

Sdílej:
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments