Rozhovor s Matějem o pickupu a koučinku

Buď vykročíte vpřed k růstu, nebo se vrátíte o krok zpět do bezpečí. Abraham Maslow 


Můžeš se krátce čtenářům(řkám) představit?

Ahoj já jsem Matěj, je mě 34 let, který má velké sny a ambice, ale často neví jak je naplnit. Už jsem si něco prožil, ale z velké části, mě to největší ještě čeká.

Jak ses dostal k Pickupu?

Moje motivace byla asi hodně podobná jako každého druhého kluka/chlapa co se na Pickup dal. Nešlo mně to s holkama a vnitřně mě to trápilo, chtěl jsem to změnit. Přitom ženská přítomnost je přece jedna z nejlepších věcí na světě.

Takže zatím stála nepřítomnost žen ve tvém životě?

Hele už na škole jsem měl problémy s holkama, zatímco to ostatním šlo. Teda měl jsem i kamarády, co se v tom plácali podobně a řešili jsme to, ale já měl samozřejmě touhu být jako ti, kterým to šlo. To je jasný. To mě štvalo, vždycky jsem koukal jestli na mé problémy, neexistuje nějaký kurz, ale nikdy jsem tomu moc nevěřil. Více méně se mě vždy líbili, nějaký holky ze školy, oslovit v tý době cizí holku na ulici, pro mě bylo nepředstavitelné.

Moje první oslovení úplně cizí slečny bylo vlastně úplně mimo pickup. V roce 2015 v Brně, kde jsem oslovil slečnu, zda mně neudělá fotku s ,,orlojem”, pak jsme se dali do řeči, ale nic z toho nakonec nebylo. Až v roce 2017 jsem objevil Dynamic Education (dále jen DE) a chvíli jen sledoval jejich videa. Po té jsem se přihlásil na seminář a kurz. Jezdil jsem hodně do Prahy a protože jsem z východních Čech tak Hradce Králové a Pardubic, oslovovat aktivně s klukama co jsem poznal skrz street.

Ovlivnil tě Pickup nějakým způsobem? Promítnulo se to do tvého života?

Určitě tu jsou pozitivní i negativní aspekty. rok 2018 pro mě byl velmi divoký, s holkama jsem měl (pro mě!!!) neskutečné zážitky. Nebudu si vymýšlet jak jsem měl moře sexu, že jsem se v tom malém utopil, ale i na ten došlo a s velmi atraktivní dívkou. Užíval jsem si ženskou přítomnost, byl jsem nahajpovanej. Šlo mně to jako nikdy předtím, s holkama jsem měl pozitivní vibe, poznal jsem super parťáky, byla sranda. Co mě ale trápilo že jsem si z žádné nedokázal udělat přítelkyni, takže jsem byl plný zážitků, ale stejně jsem usínal sám. Smutné že ? Taková ale byla realita. 

Dokázal bys říct, proč se s žádných kontaktů nestal dlouhodobější vztah?

Tak úplně popravdě a bez výmluv. na úplném  začátku jsem do toho šel s tím, že se vztah nehledám a chci ženy poznávat, pak přišel Covid a vše se rozpadlo. je to trošku zvláštní v mém věku je to těžká situace, rád bych tomu přišel na kloub, nebaví mě to být sám, to mi věř.

Oslovování žen jako prostředek k pokroku a sebevědomí.

I přesto jsi pokračoval a nevzdával to.

Pořád jsem věřil, že to přijde. Bohužel úplný útlum přišel s covidem a zatím jsem se na tu vlnu nevrátil. Vím, bude to znít jako výmluva, protože po covidu je už tři roky, ale pro mě jako introverta bydlícího na malém městě, to snadné není.

Doprovázely to i nějaká negativa?

Pokud mám říct nějaká negativa, byl jsem stále ve stresu. Vím patří to k tomu, ale bál jsem se, že jakmile nebudu den dva oslavovat, tak z toho vypadnu.

Jak jsem nějaké parťáky chválil, tak někteří kluci tam byli buď stejní troubové (fakt jinak fajn lidi, se kterými rád zajdeš na pivko ale v terénu se od nich nic nenaučíš), nebo strašně toxic. Někdy mně přišlo, že ve finále jsou tam stejně všichni samy za sebe, ale to je, i když děláš jiné seberozvojové kurzy.

Dále mně vadí, že někteří ten Pickup tak žrali, že si neuvědomovali ,že jsou i jiné krásné věci okolo. A já taky ne, neměl jsem radost třeba z krásného výletu na zajímavá místa, nebo sportovního utkání svého oblíbeného mužstva, protože jsem to pokládal za zbytečné. Život ale není jen o ženských, byť je to velmi důležité.

Dokázal bys identifikovat, co konkrétně bylo toxický a jakou bublinou jsou ti chlapi obklopení?

Ono je to složitější, protože je to můj osobní subjektivní pohled. Třeba je ta chyba ve mně, ale velké přehánění všeho. Znal jsem borce (nechci jmenovat), který mě řekl že v budoucnu nechce děti i kvůli tomu, že kdyby se mu narodila dcera, tak by s ní chtěl mít sex. I na takové extrémy jsem narazil, zní to bizarně ale opravdu nelžu. Ale byla spousta kluků, kteří byli skvělí.

Jaké jsou dopady a výsledky studia pickupu  a koučinku v ulicích.

Jaké je resumé z této dosavadní zkušenosti?

Bohužel nejsem tam kde chci být, a to ve všech směrech, ale co jsem si tak všímal tak dost lidí z této komunity. Někdy totiž ani nevíme, co je vlastně cíl.

Tak člověk jako takový by se měl neustále rozvíjet a to bez rozdílu pohlaví. Myslím že i pro ženy určitě existují nějaké kurzy ženství atd. Možná ne u nás, ale v zahraničí určitě. Problém nastává, když se to přehání, ale o tom jsem se už rozepsal.

Odkud jsi čerpal inspiraci? Můžeš uvést konkrétní kanály a případně názor na jejich obsah?

Jak jsem již uvedl na začátku, hodně mě pomohli kluci z Dynamic Education (dále jen DE). Byl jsem i na Streetgame (dále jen SG) s Princem, ale tady otevřeně řeknu že tahle skupina je neskutečně toxic, alespoň za mě. Ostatní znám jen z videí. Ještě se mě líbí videa Miloše Ouhrabky. Tam se mi líbí, že ten kluk je obecně zaměřený na mužský seberozvoj, ale může to pomoci i ženám.

Ze zahraničí jsem opravdu dlouho hltal Real Social Dynamics (dále jen RSD). Max mně přišel super a přijde mně i teď jako charismatický borec, co se vyšvihl z podivína. A pak se mi líbil i jeho kolega Luke, který mně zase dával naději, že nemusíš být úplný model, aby si zbalil krásnou holku, protože on opravdu model není, ale má něco do sebe. A jelikož nezastávám názor ,,nikdy se neptej ryby, jak ulovit rybu”, i když chápu jak to je myšleno, myslím si že i atraktivní kamarádka, co to umí s chlapama, ti může poradit. Alespoň v tom co nedělat před holkou, jak se oblékat atd. Taky jsem sledoval Wing Girl Mathod, ten kanál odebírám do teď.

A teď jsem si vzpomněl že vlastně v prvopočátku ještě před DE a vším ostatním, jsem sledoval Keziu Noble. Ženskou co vedla kurzy v Anglii, ale to jsem tenkrát ještě nic nepraktikoval. Co se týče zahraničního obsahu tak krom toho všeho, co jsem jsem vyjmenoval, jsem hodně sledoval ,,how to beast”. Tam se mi líbilo, že to není taky čistě o PUA, ale i rozvoji. V nedávné době jsem narazil na Cola Hestingse, kdo umí anglicky můžu doporučit. 

Jak vnímáš kvalitu českého obsahu, který se na Pickup zaměřuje?

Hele kvalita českých kanálů je dle mého kromě DE nedobrá, ale to je jen můj názor! Proto se DE poprávu můžou chlubit že jsou v Česku nejlepší. Není to chlubení je to prostě fakt. Bohužel i u nich mně přijde, že už to není to, co na začátku. Už více tlačí na zisk, než na pomoc. Je škoda, že úplně zrušili koučink v terénu. Navíc si myslím že vaří z vody, ale je to pochopitelné, protože seznamování je stále o tom samém. Někdy mně přišlo, že z toho dělají zbytečnou vědu. Jejich videa jsou jak přednáška na VŠ, ale pořád mě kluci něco naučili, takže je nechci hanit.

Co se střeba SG týče, tak z nic mám vyloženě negativní pocity. Byl jsem na dvouch seminářích, ale nic mně to nedalo. Patrik Hrabáč, ten vzešel právě z SG a upřímně cenním jeho odvahu, ale ty videa mě přijdou cringe.

Lovcův deník (dále jen LD) ten mně přijde toxic a ten chlap mně je extrémně nesympatický. Věřím, že úspěchy on sám má, ale už nevěřím úspěchům jeho studentů. Je to jako když jsem měl ženskou na španělštinu, která uměla výborně španělsky, protože tam žila, ale neuměla to naučit.

Vyzkoušel si někdy některou ze služeb, třeba koučink v terénu?

Jak jsem již zmiňoval Jakuba z DE, byl jsem s ním 2x v terénu ještě v dobách, kdy pro ně pracoval Archie. Toho jsem měl fakt rád. Rovnej chlap, se zkušenostmi co poradí, necítíš z něj povyšování a je vážně super. Kuba na mě taky působí v realitě fajn. Vlastně víc lidsky, než na videích. Vlastně měl jsem příležitost mluvit i s Vojtou z DE , toho jsem prostě náhodně potkal v Praze, taky fajn týpek, ale toho jsem neměl takovou šanci poznat.

Máš představu kolik jsi do kurzů a koučinku investoval?

Když tu plus mínus spočtu, tak desítku určitě, nemůžu říct že mě to nepomohlo, ale nevyřeší ti to problémy na dosmrti.

Co je podle tvého názoru největší deviza koučinku v terénu? Je to okamžitá zpětná vazba, dodání impulzu k akci, nebo třeba mentální podpora?

Za mě ten koučink s Jakubem a tehdá ještě s Archiem bylo to nejlepší co jsem zažil. Spoustu výstupů z CZ a zároveň adrenalinu a zábavy.

Co nějaké související literatura?

Četl jsem knihu Hra od Strausse, nebo od Davida Deidy Cestu pravého muže.

Jak působí Red Pill obsah na muže, kteří ho konzumují v rámci seberozvoje.

Co si myslíš o Red Pillu obsahu?

Tak Red Pill, je vlastně takový obrácený feminismus. Některé jeho myšlenky nejsou špatné, ale víc mě toho vadí. Stejně jako feminismus má dobré myšlenky, ale víc mě jich přijde nesmyslných.

Ve zkratce například Andrew Tate je vyloženě vocas. Jeho názory na ženy jsou na zvracení a to řeknu zcela bez cenzury. Je to vlastně převlečená Cher. Tyhle gender wars mně přijdou vyloženě toxic. Muži i ženy se prostě potřebují.

Na Red Pillu je pozitivní to, že to chlapy formuje, dává jim to určitý směr, ale už nepočítá s tím že každý je jiný. Chlap může mít nějaké problémy, co si nese z dětství, psychické problémy, add, adhd atd. Vlastně to samé je jeho pohled na ženy. Určitě věřím že v sobě mají nějakou ženskost a na podvědomé bázi fungují podobně, ale nejsou to stroje, ale lidské bytosti. I holky si mohli projít nějakými traumaty.

Podle mě tyto videa, když se konzumují často, mohou dělat víc zmatku než užitku. Člověk si pak může připadat méněcenně, protože nezapadá do nějaké škatulky. Navíc v krajních mezích to může, naopak prohlubovat nedůvěru k ženám a to nechceme.

Souhlasil bys s tím, že je potřeba se zabývat i svojí osobní historií a často tak chlapi dělají na úkor právě Red Pill obsahu, který je odvádí od řešení toho, co je ve skutečnosti trápí?

Naprosto souhlasím, není to jen o ženách. Dnes není ostuda chodit na terapie, když jsem si pročítal tvé stránky zmiňoval si něco ve smyslu, že psychoterapie je opomíjená, a já s tím 100% souhlasím. Navíc je potřeba mít sebevědomí i v jiných oblastech života, a hlavně sebelásku. Jinak je vše jen fasáda na polorozbitém domě, který se dříve nebo později rozpadne.

Co si myslíš o dělení mužů na Alfy a Bety?

Ač na tom něco bude, z člověka to vlastně vycítíš a neřekl bych že jen muži jsou Alfy a Bety. Jde to i u žen. Nějaké přehnané radikalizování, jak to dělají kluci ze Street Game, mi přijde směšné. Navíc Alfa muž nemusí mít tisíc žen. Vem si extrémní příklad: Ošklivej chlap se vyspí s tisíci ženskýma většina z nich budou ošklivé (nechci aby to vyznělo povrchně) a problémové, nějaké budou zaplacené. Je takový člověk Alfa? Borci z SG to hodnotí fakt směšně, protože tam jedou na čísla a často se chlubí, že ty holky byly krásné, ale není to pravda.

Ženský jsou prostě složitý, ale my chlapi taky. Myslím že to nejsou takové ,,svině”, jak si většina z nás myslí. I ony mají své starosti a jsou skvělý. Vždyť podívej, co všechno zvládnou. Na Pickupu mě vadí že je vykreslují jako ,,nádobu” na penis. Spousta žen je však inteligentních vzdělaných ambiciózních a pracovitých.

Je tam strašně tenká hranice, protože třeba věřím, že skutečný záměr například DE je opravdu pomoci mužům. U jiných společností si nejsem jistý. Je to totiž  byznys jako každý jiný. Masér taky vydělává na lidech, ale záměr je jim pomoc. Ale pak jsou tu tací, co opíjí naivní kluky rohlíkem, no a když se jim nedaří dají od toho ruce pryč.  Ve stylu: Neudělal si to přesně jak jsme řekli, tak se nediv.

Ale to je i u koučů co učí byznys. Naštěstí můj bratr studoval andragogiku, tudíž s ním tyto věci konzultuju. Nicméně nedávno ČT vydala seriál Pickupeři, který jsi tu zmiňoval. Za mě je to hodně jednostranný a negativní pohled na Pickup, který nevím co má vlastně za účel. Jestli udělat s kluků co se snaží udělat hlupáky, tak se jim to povedlo. Jak jsem kritizoval například Streetgame a jakým negativním směrem se, dle mého názoru ubírá DE, tak tento seriál je úplně stejný úlet akorát v proti pólu. Co má za cíl, aby se můži žen báli? Vím, že někteří kluci to dělají neohrabaně, o tom jsem mluvil, ale tento pohled mě také neseděl. Bohužel pan Režisér je dle mě trouba, nemůžu si pomoci.

Jaké jsou vztahy mezi muži a ženami optikou muže, který se zabývá mužským seberozvojem.

Jak se díváš na současné ztahy mezi muži a ženami?

Já si myslím že to bylo vždy, že byli schopnější a neschopnější muži a ženy, jen se o tom tolik nemluvilo. Určitě na to mají negativní vliv sociální sítě. Komunikace se přesouvá do on-linu a bude hůř. Zákonitě přibude týpků i holek, co to s opačným pohlavím umět nebudou.

Upřímně, ač toho sexu v poslední dobou moc nemám, nezávidím schopnějším lidem, co si ho dokáží užít. Nikdy jsem ale neměl rád zbytečné vychloubání borců a snahu všechno sexualizovat. V pubertě to bylo běžné u spolužáků. Bohužel jsem to zažil i u některých parťáků. Je to jako s penězmi. Když se má někdo potřebu chlubit, je to spíš smutné a to neříkám ze závisti. Intimita už je dnes skoro zabitá. Hodně holek monetizuje svoje tělo na only fans. Je dost sexuálního obsahu a převádí se i do pop kultury, ale to už je tak deset možná i více let, co to takhle funguje. Zda je to dobře či špatně, mě asi nepřísluší hodnotit. 

Takže se pohled mužů na ženy a to, co od nich chtějí mění v čase. Proč myslíš, že někteří muži po třicítce mají pořád ty stejné priority (atraktivita/sex)?

Nejsem psycholog abych na to odpověděl přesně ale odpovím lajcky. Mladé holky mají v sobě tu nespontánnost a akraktivitu, která nás tak moc přitahuje. Domnívám se, že u jiných mužů je to podobné jako u mě a hraje v tom roli mužské ego. Chtěli by jsme být to nejlepší, co tu slečnu potkalo.

U starších žen převládá více rozumu a morálky, nicméně už nejsou (samozřejmě se najdou výjimky) tolik atraktivní. Nebo je to také v tom, že ženy prostě dospívají rychleji a my muži jsme víc hraví, takže jsou pro nás vhodné klidně i o pět až deset let mladší partnerky, než vrstevnice. Ačkoliv znám i výjimky, kde je to jinak.

Jak se díváš na rostoucí popularitu jiných přístupů ke vztahům, než je třeba monogamie?

Co se Monogamie týče nevidím svým způsobem nic zlého na tom, že někdo má silné pouto s jedním partnerem celý život. Když to oboum vyhovuje, zároveň nevidím nic špatného na polygamii. Když ten člověk neubližuje ostatním, když na to chlap má, proč ne. Vždy jsem přemýšlel o tom, že kdybych byl naturál co má otevřené vztahy, taky v tom nevidím nic špatného. Nicméně to naráží na úskalí, že se dřív nebo později jeden zamiluje. Ještě větší problém však vidím v tom, že si paradoxně začnou závidět v rámci páru. Myslím si, že ani nejhezčí chlap nemá potenciál sbalit tolik partnerek na sex, jako žena partnerů. A tady vidím problém, že muž začne žárlit na ženu, protože pak bude mít sexu více ta žena. Ale to je jen moje domněnka, nemusí to být pravidlem.

Na Lovcově deníku lovec tvrdí, že se ženy budou raději dělit o úspěšnou Alfu, než mít průměrného chlapa. Zároveň údajně žádná z jeho žen prý nemá jiný paralelní vztah. Co si o tom myslíš?

No na každém šprochu… ale zároveň si myslím, že si ten borec potřebuje něco dokazovat a upřímně to moc nechápu. Tohle už není zdravé, ale v pickup komunitě je takových lidí dost.

Co dnes mužům chybí a proč nemají naplněné vztahy.

Co myslíš, že dnešním mužům chybí?

Hele těžko říct. Poznal jsem spoustu chlapů, kterým nechybí vůbec nic. Mají skvělé partnerky, zakládají rodiny, mají auta, krásné domy. Pak jsou lidi, co se životem plácají (podobně jako teď já). Tohle nejde generalizovat.

Podle mě se to trochu přehání, protože z toho mají koučové byznys. Nechápejte mě špatně. Neříkám, že je špatné mít byznys založený na pomoci, ale občas tam padnou nesmyslné statistiky jako třeba 80% můžu nikdy neuspěje u žen atd. Já si teda myslím, že kdyby to tak bylo, tak už populace vymírá. Naopak populace přibývá. Co si myslím, že média a to vše okolo, to že je vše dostupnější, opravdu dělají z kluků bábovky.

Starší generace s oblibou říká, že jim chybí vojna. Nevím já jsem na ni nebyl (lol). Já si myslím, že mladým klukům a hlavně těm méně smělým nepomáhá, ani ty zmíněné sociální sítě. Vždyť mladí se už tolik nebaví. Jsou víc doma u PC, do klubů a na zábavy tolik nechodí. Po covidu se to ještě zhoršilo. To, že se bojí oslovit holku, to je prostě i kvůli šílenostem z Ameriky a Anglie jako me too apod. Nový seriál ČT Pickupeři taky moc nepomůže, kór když jsem tam viděl tu paní psycholožku. Kdo viděl, ví.

Chtěl bys něco vzkázat chlapům?

Pro stydlivější jako já ať se nevzdávají, ať klidně studují Red Pill a pickup , ale s nadhledem. Pro ty méně stydlivé asi nic, jelikož ty si poradí samy 🙂

Tohle co napíšu je strašně důležité. Nesmíte zapomenout i na rozvoj v jiných oblastech života, cvičte, pracujte, rozvíjejte se v podnikání nebo v zaměstnání, protože je to důležité pro život. Teď budu mluvit hlavně k těm mladým. Neobětujte vše jen pickupu. Holku si stejně neudržíte pokud podceníte to výše jmenované. A určitě sledujte Mindtubera má skvělé články a nadhled! To je asi vše.

Díky moc za tvůj čas. Dokonáno jest!

Co si o pickupu myslíš ty? Napiš mi: info@mindtuber.cz
Zapoj se do diskuze v komentářích: pravidla diskuze

Související příspěvky

Obrazové materiály použity z https://unsplash.com

Sdílej:
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kapitalista

Skvělý článek. Jen doplním že DE coaching v terénu nezrušili jen ho už nedělá Jakub ale ostatní instruktoři. Je to skvělý zdroj příjmů a zbytečně by se o ně připravili. Kurz studentovi prodáš jen jeden ale coaching můžeš prodávat v podstatě do nekonečna.

Kapitalista

Jako 8 000 je fakt extrém 😂. A navíc ten kurzu po zdražení bude bez 3 bonusových videí. Takže vlastně dostaneš cca 4 hodiny výkladu a asi 30 minut záběru za 8 000. To se vyplatí.

Kapitalista

Kodex vlastním a neobsahuje téměř žádné nové informace, bohužel na něj na DE stránkách nelze napsat recenze, takže se zákazníci dozví jen nadšené komentáře od fanoušků.