O pickupu s Honzou ze seriálu Pickupeři

Zlato se zkouší ohněm, žena zlatem, muž ženou. Pythagoras


Možná jsi jedním z těch, kterým nedávno odvysílaná dokusérie Pickupeři přišla neobjektivní a snad až příliš zabarvená názorem režiséra. Na internetu se proti ní vymezila jak samotná Pickup komunita, tak i jeden z hlavních účastníků [1] [2]. V páté epizodě jsi mohl sledovat cestu jednoho z nich za vytouženým alfa mindsetem, kterou ho doprovázeli ostřílení pickupeři z Brna Honza a Marek. A právě dnešní povídání na téma Pickupu bude s Honzou.

Mohlo by se zdát, že je zdejší obsah namířen proti Red Pillu a tím i celé sociální dynamice tak, jak se v prostředí Manosféry vyučuje. Ačkoliv se více zabývám problémy, které se s těmito komunitami pojí, snažím se poukázat i na to, že jejich formování je iniciováno specifickými příčinami. Velice často jde o potřeby a přirozenou snahu je nějakým způsobem naplnit.

Porozumět těmto důvodům a motivacím, které za tím stojí, je důležité pro uchopení celé problematiky. A právě proto je důležité odhalovat tyto komunity i zevnitř. Ukázat je i v takovém světle, ve kterém mají lidskou tvář a kde nejsou zobrazeny jen jako zoufalé pokusy zoufalých mužů. Tato chlapská uskupení, ať už je nazveme jakkoliv, plní často důležitou funkci a nahrazují tak částečně něco, čeho se mužům jinde nedostává. Možnost sdílet své pocity, najít podporu a pochopení pro své strádání a potřeby, plní v jejich existenci klíčovou roli. Možnost nevidět své potíže jen jako osamocené a izolované trápení sebe jako jednotlivce, může pomoci s procesem individuace.

Pickupeři, miniseriál z dílny České televize o pickup komunitě působící v rámci České Republiky.

Můžeš se krátce čtenářům(řkám) představit?

Jsem Honza, naivní člověk s růžovými brýlemi, který dává přednost svým snům před společenskými proudy. Často to tak končí fiaskem, ale já se nikdy nevzdávám. Mojí hlavní náplní je tvorba skrze podnikání. Mám cíl najít si holku pro život, což se mi stále nepovedlo, ale ani tady se nevzdávám.

Jak ses dostal k pickupu?

K prvnímu oslovení jsem se dostál dávno před tím, než jsem o pickupu vůbec věděl. V životě jsem se rozhodl, že nechci litovat věcí, co jsem neudělal a mezi to patřila i oslovení děvčat co se mi líbila. Běžná oslovení ale neberu úplně jako pickup, tak jak ho lidé vnímají. K tomu opravdovému jsem se dostal v momentě, kdy jsem poznal dva kamarády, kteří tehdy řešili stejně jako já trable s děvčaty a ani jednomu se nám příliš nedařilo, a tak jsme se to rozhodli spolu změnit s pomocí pickupu.

Kdy k tomu došlo?

Byl jsem ve druháku na střední a věděl jsem, že chci u sebe věci hodně změnit, tak jsem se rozhodl konat. Opravdový pickup jsem si ale zkusil až později na výšce v Brně.

Jaké byly tvoje první dojmy z komunity a obsahu, který řešila?

My si vytvořili s několika kluky vlastní skupinu a v žádné jiné jsme ani v podstatě nebyli (aktivně), ačkoliv jsme se s pár pickupery na ulici poznali a též pasivně poznali i několik pickuperských komunit.

Jací jsou obvykle muži, kteří do pickuperské komunity vstupují?

Nejrůznější kluci, které spojuje to, že nemají úspěch s děvčaty a tak hledají cesty.

Takže je spojují jejich motivace?

Setkal jsem se asi se všemi motivacemi, které se dají očekávat. Vyspat se s co nejvíce děvčaty, uspokojením své potřeby validace od žen ať už jen oslovením, rande, úsměvem, sběrem instagramů… ale také posunem, zvýšením sebevědomí, zlepšením sociálních dovedností no a taky motivace nalezení té pravé partnerky.

A není napříč těmi všemi motivacemi právě to nosné téma sebevědomí? Nemají ti kluci právě nějaký problém s tím potvrzením sama sebe?

Přijde mi, že za celou moji zkušenost po konverzaci se všema ostatníma v mém okruhu, je právě sebevědomí absolutní středobod okolo kterého se vše točí. Od sebevědomí se vše ostatní odvíjí. Bylo to jedno z nejčastějších témat, které jsme vždy řešili.

Je přirozené, že muži chtějí mít úspěch se ženami, jsou k tomu naprogramovaní. Někteří sází ale právě na pickup, jakožto prostředek který vede ke zvýšení sebevědomí, spasí je a nesnaží se ho tak nabírat i jinde. Jako všude, je to vždy škála od extrémních případů, kteří pickupu zasvětí život až po lidi, kteří to mají jen jako malý bonus v jejich životě.

Jaká byla tvoje cesta?

My měli to štěstí, že jsme v tom byli spolu s mými kamarády a hodně se podporovali. Na začátku jsme měli problémy se sebevědomím a obzvláště, když člověka velmi tvrdě odmítne nějaká slečna, to se pak člověk cítí, že už to nikdy neudělá. Já tam ale měl kamarády, co mě podpořili to nevzdávat. Nedivím se ale holkám, když je člověk strašlivě nervózní, mluví blbosti a může působit creepy.

Tohle jsme, vcelku rychle překonali a díky narůstajícímu sebevědomí konečně mohli být sami sebou. Rázem jsme se s nepříjemnými odmítnutími ani nesetkávali. Jasně často nás holky odmítaly, ale velmi mile a odcházely s úsměvem. Někdy jsem i po odmítnutí (např. z důvodu přítele) měl pokračující velmi příjemné konverzace.

Měnil se ti tak spolu s tím i tvůj přístup k ženám obecně?

Můj přístup byl už před pickupem takový, že co chci, můžu mít a já chtěl hodně fajn holku. K ženám jsem se vždy snažil mít respekt a nebrat to jako hru, ačkoliv se přiznávám že pár kratších období mě též svedlo na cestu, na kterou nejsem 100% hrdej.

Můžeš to ještě rozvést? Je to něco, čeho by si měl chlap, pokud se pickupu věnuje, všímat?

Ocitnul jsem se v prostředí, kde byly trochu posunutý hranice toho co lidi brali jako v pořádku, tím myslím např. že jsem chodil i za holkami, za kterými jsem ale ve skutečnosti 100% nechtěl jít. Hlavním záměrem bylo se zlepšit.

Později jsem toto přestal dělat úplně, protože mi přišlo neetický, že si na někoho berete kontakt s tím, že už mu pak nedáte vědět.

Nadruhou stranu jsem si teď po seriálu uvědomil, že z druhé strany od žen to bývá snad ještě horší a to se vůbec neřeší.

Když si muž například. nabere více kontaktů na ženy, ale pak napíše jen jedné, co se mu nejvíce zamlouvá, obecně co jsem viděl a slyšel v minulosti a podle komentářů ze seriálu, je to špatně. Ženy ale také dávají naději spoustě mužů, se kterými si hrají a následně už neodepíší a bývá to i snad ve větší míře než u pickuperů. V čem je to vlastně pak jiné, než si vybírat na Tinderu, dát match (a naději) spoustě lidem, ale pak ani neodepsat.

Takže ty pocity oscilují někde mezi nadřazeností a zklamáním?

Já osobně jsem myslím pocit nadřazenosti snad nikdy neměl. Určitě se mi stávalo, že po tom, co jsem byl velmi zklamanej nějakou holkou, která mi dala naději a vodila mě za nos a následně ghostla (obzvláště když to bylo po několikáté), měl jsem pocit, že všechny holky jsou stejný a dočasně jsem změnil pohled, že jak ony ke mně, tak já k nim. Nikdy ale dlouho s takovým mindsetem nevydržím a obvykle po týdnu už mám zpátky růžový brýle a život jde dál.

Během nejostřejšího období s celkem vysokým sebevědomím jsme si ale k holkám dovolili více. Nemyslím tím nic špatného, ale z mé normálně klidné přátelské povahy jsem byl více odvážný v tom co jsem si k holkám dovolil, což většinou ty oslovení a rande okořenilo správnou cestou.

Ovlivnil tě Pickup nějakým způsobem, promítnulo se to do tvého života?

Obrovský kick v sebědomí, zlepšení komunikace a tedy i následné efekty druhých řádů v podnikání, prezentování v sociálních kruzích a ve štěstí obecně. Též pickup stojí za skvělým přátelstvím s mými kamarády. Obrovsky nás spojilo to, že jsme měli v životě stejné trable a řešili je. S Markem jsme se stali dokonce business parťáky. Poznal jsem i několik úžasných děvčat, co mi změnily život, s některými jsem doteď dobrý kamarád.

A co nějaké negativní dopady?

Některá období jsem se setkal s něčím, co jsem pojmenoval „pickuperský syndrom“. Vinil jsem se a měl dokonce horší den, když jsem nešel za holkou, za kterou jsem opravdu moc chtěl jít. Jednu dobu jsem i chodil méně ven, abych je moc nepotkával. Někdy jsem se šel ven projít, poslechnout si audioknihu a narušilo mi to to, že okolo chodily atraktivní holky, které mozek nedokázal jen tak přejít a ignorovat.

Též s tím, jak má člověk pocit, že může mít každou holku si následně nedokáže vybrat, hlava je pak naučená, že za rohem čeká vždy lepší.

Nemůže být ten pocit viny i něčím na co se apeluje, aby ti kluci šli do akce?

Myslím, že toto běžný člověk ani začátečník v pickupu nemá. To že víš, že za tou hezkou holkou stejně nepůjdeš ti dává klid a nemusíš nad tím nějak víc přemýšlet. Obrat ale nastává, když víš že není problém jít za sebehezčí holkou, no a co když je to TA holka. Měl jsem něco, čemu se říká Fear of Missing Out s holkami a stále částečně mám, každopádně už jsem s tím nyní téměř vyrovnaný.

Jeden z apelů to být může, ale myslím že to nebude pro kluky tak silný faktor, když mají něco dlouho zakořeněné a vlastně by se na začátku spokojili s ,,málem”.

Potkal jsem spoustu úžasných holek a měl z pickupu krátký vztah s holkou do které jsem se zamiloval. Poznal jsem celkem dost lidí a uvědomil si co vlastně chci.

Nakolik byla ta vztahová zkušenost formující ve smyslu toho, co všechno ještě otevřela?

Popravdě já až tolik vztahových zkušeností nemám, první kde to vydrželo z obou stran, rozdělil po krátké době můj odjezd na Erasmus. Uvědomil jsem si, že v kombinaci mých vysokých nároků a nízké kompatibility s lidmi prostě není lehké najít někoho klidně i na celý život. Moje přesvědčení se vyformovalo do podoby:

  1. že stojí za to klidně i roky hledat někoho, s kým strávíte část nebo celý život a také, 
  2. že je lepší být sám, než s někým s kým nechcete být.

Chápu, takže se ty zkušenosti z oslovování promítly i dál.

Posun v sebevědomí odražený v dalších aspektech života, poznání sama sebe, poznání fungování lidí a vztahů. Utvrdilo mě to v přesvědčení, že když si za něčím jdeš, můžeš toho dosáhnout, ale musíš pro to něco dělat.

Řeší muži v těchto komunitách i jinou doménu, než jen balení?

Setkal jsem se více s kluky, kteří v základu více hledají vztahy, každopádně komunita kluky svádí vztahy si moc nehledat a soustředit se více na hojnost děvčat. Hraje v tom roli to, aby kvůli vztahu kluci nevypadli z komunity, ale taky hojnost je jeden ze základních aspektů pickupu, díky kterým není kluk upnutý na určitou holku a to ve zkratce holky přitahuje (koncept noNeedy).

Když už zmiňuješ tu hojnost. Myslíš si, že je to právě to, co chlapa posune směrem k jeho potenciální partnerce?

Popravdě ano, ač mi to přijde jako jebnutý na hlavu, chování které získáte hojností může opravdu vést k tomu, že zaujmete potenciální partnerku lépe. Princip funguje v základu tak, že když máte jednu holku, kterou máte upřímně rádi a udělali by jste pro ni všechno, běžná odpověď od holky je to, že má kluka jistého a to ji nebaví a často jde za zábavou jinam, kde to moc jisté nemá. Takže tento koncept zabraňuje tomu, aby jste se upli na jednu holku.

Jak se tam nahlíží na ženy?

To souvisí s tím, co jsem napsal výše. Nemyslím, ale že je to nutně špatně. Vím, že někteří pickupeři řeší hodně holek, každopádně jsou k nim upřímní, takže holky ví, do čeho jdou a jdou do toho dobrovolně. Někteří ale už tak upřímní nejsou a může to hodně ublížit.

Neupřímností míníš to, že jimi záměrně manipulují, vzbuzují v nich emoce a naděje, ale jejich záměrem je jen validace a sex?

Myslím tím hlavně to, že se nedoví s kým mají tu čest. Mohou vzbuzovat v holkách pocit, že jsou jediné a že je to jako z pohádky, ale simultánně běží pohádka na dalších několika kanálech.

V seriálu byla přítomná i objektivizace, jako třeba číslování atraktivity. Neposiluje to představy, že se od toho odvíjí jejich hodnota?

Přemýšlel jsem nad tím a myslím, že číslování vzniklo jako jednoduchý komunikační nástroj, jak druhým předat informaci jak moc se mu daná holka líbí. Jasně souvisí to primárně se vzhledem, protože to je i ta první věc co vždy vidíme a je i dokázané, že pro chlapa má vzhled vyšší hodnotu než pro ženu, ale snad všichni co jsem se s nimi potkal dříve nebo později do tohoto hodnocení zahrnují i další (nevzhledové) aspekty.

Zmiňoval jsi přátelství, předpoládám, že to hraje důležitou roli v soudržnosti?

Přátelství hraje velkou roli. U mě hrálo a u ostatních vím, že si díky tomuto taky získali přátelství. Je i možné, že někteří pokračují v pickupu hlavně kvůli přátelství.

Z přátelství pramení i určitá blízkost. Sdílí ti kluci mezi sebou i svoje pocity a obavy?

Komunita pickuperů je hodně sdílná a otevřená, alespoň ta, kterou jsem poznal já. Je velmi běžné, že jsme mezi sebou řešili věci do hloubky včetně emocí, pocitů, obav a to je myslím dobře. Boří to narativ, že chlapi toto neřeší.

Mohl bys to ještě rozvést. Jaké pocity ti kluci zažívají? Týkají se nějaké nedostatečnosti, nebo jde třeba o obavy, že například neprožijí blízkost?

Osamělost je u kluků mnohem běžnější než u holek a určitě je to jeden z aspektů, který se kluci snaží řešit. Neúspěch se ženami resp. nedostatek validace, je pro kluky (asi pro kohokoli) natolik kritický, že může výrazně snížit kvalitu prožívání života. Není divu, že jsou pak pro to kluci ochotní udělat tolik nebo naopak rezignujou na život a stráví ho např. počítačovýma hrama.

Dostal ses přes Pickup k dalšímu Red Pill obsahu?

Díky knize „The Game“ jsem se o pickupu vlastně dozvěděl. Tato kniha mi otevřela neuvěřitelný svět jako z filmu, který si člověk ani nedokázal představit. Později jsem objevil komunitu Dynamic Education, což byl tehdy taky dobrý zdroj informací pro mě jakožto začátečníka. Později jsem s tímto obsahem už ale moc nesouznil a nejvíce mě nakonec ovlivnil autor Mark Menson se svou knihou „Models“ a celkově tento styl uvažování. Více jsem pak souznil a stýkal se s podobně smýšlejícími lidmi.

Takže je takový obsah přínosný?

Bezesporu tam přínos je. Některé z těchto komunit jsou monetární organizace, které mají jako jeden z cílů vydělat peníze a to je výhodné hlavně na začátečníky, jako jsem byl tehdy i já. Motivace, na které je pak lákají jsou velmi odlišné od mého pozdějšího přesvědčení (především důraz na spoustu žen, sexu, rande, validace apod.). Já našel největší přínos až později v komunitě, která monetární nebyla a soustředila se především ne na děvčata, ale na rozvoj sebe.

Co si myslíš o Alfa/Beta dělení mužů?

Přijde mi to funny, v seriálu to samozřejmě nebylo vážně. Samozřejmě jsem vnímal, že je na tom někdo lépe než já, takže jsem ho považoval za zkušenějšího, ale určitě jsme si nehráli na hiearchii. Naopak to bylo prostředí, kde si lidi hodně pomáhají navzájem a snaží se pomoct těm, co jsou pozadu. Jinde to o Alfa/Beta asi být může, s tím ale nemám zkušenost.

Takže jsi přesvědčen, že i v rámci boje v dominanční hierarchii by se muži neměli porovnávat a měli by se vzájemně podporovat?

Vždy mě v životě vyšlo lépe se vzájemně podporovat, takže nevím proč tady by to měla být výjimka. Žiju ve velkém městě a příležitostí na seznámení je tu dost. Necítím se ohroženej tím, že někomu třeba poradim.

V seriálu Pickupeři padlo, že se tvůj pohled na Pickup změnil. Můžeš to rozvést?

Na začátku má kluk problém a je pro to schopný udělat opravdu hodně. Později, když se začne dařit si může uvědomit, že to možná nedělá úplně eticky a že může ublížit ostatním. Já si něco takového uvědomil. Byla doba, kdy jsem pickup dělal, abych se zlepšil. V momentě, kdy jsem byl dostatečně dobrý, abych šel za kýmkoli, kdo se mi líbí, jsem se přepl a už chodil jen za děvčaty s maximální upřímností toho, že o ně mám skutečný zájem. To se doteď nezměnilo

V seriálu to vyznělo jinak. Jaký je tedy teď tvůj aktuální pohled na Pickup?

Nevím, co je přesná definice pickupu. Pokud je to oslovování, jsem maximální zastánce reálného oslovování, ne Tinderu, jehož primárním cílem je vydělat, a ne spojovat lidi. Pickup jako cokoliv jiného je jen nástroj. Záleží na lidech, jak ho použijí.

Mluvil jsi také o podstatě vztahů, které jsou budovány skrze intimitu, důvěru a otevřenou komunikaci. Je to v rozporu s tím, co se učí v Pickupu?

Jak jsem zmínil, jedna z problematik je hojnost, což je zajímavá myšlenka, ale může se odporovat se vztahem. Tohle rozhodně ale není jednoduché jednostranné téma.

Tak máme tu i jiné formy vztahů, například otevřené vztahy, které se s hojností nevylučují.

Na otevřeném vztahu nevidím nic špatného, chtějí ho často muži stejně jako ženy. Je to teda tenký led, proto je potřeba si to velmi dobře vykomunikovat a být maximálně upřímný aby to mohlo fungovat. Sám jsem zažil pouze krátký takový případ a převážně viděl u svých kamarádů. Myslím, že je to jen dočasná záplata, která naplňuje lidské potřeby sexu, osamělosti, někoho komu se dá svěřit apod. ale dlouhodobě to nikam moc nevede. Taky lidé zůstávají v takových vztazích, jen aby nepřišli o benefity, které to přináší a to může být též svazující se posunout.

A jak jde dohromady přetvářka oproti autenticitě, případně game versus otevřenost?

Přijde mi, že toto jsou přesně dvě strany mince, jedni zastávají jednu stranu, další tu druhou.

Co si myslíš o byznysu, který profituje z mužů, kteří mají problém se seznamit a najít si vztah?

K tomuto tématu nemohu říct moc, protože mam pouze zkušenost z dohledu. Zahlédl jsem např. kouče, který posílal svého „studenta“ (od pohledu 50-60 let) za 17ti letými holkami.

Člověk druhému člověku zaplatí, pokud si myslí, že vyřeší jeho problém. Kluci mají problém a snaží se ho řešit i za nemalé peníze. Opět tu existuje škála přístupů, které méně či více pomáhají. Business má svůj tržní segment a tady to bývá logicky segment kluků, kteří jsou v oblasti žen nešťastný a jsou ochotni nejvíce zaplatit. Jestli je to okey nebo ne by se asi chtělo zeptat přímo těchto kluků.

Takže je tam přínos, není to spíš neetické?

Přínosy jsou popsané v předchozích odpovědích, zejména sebevědomí a úspěch se ženami. Blbý je, že téměř vždy je to tréning na ženách. Kluci jsou nuceni jít i proti své vůli, na druhou stranu nebývá jiná možnost, jak by se v tomto dalo jinak posunout.

Řekl bys, že takový byznys může parazitovat na nenaplněných potřebách mužů, kteří by spíš nejprve měli řešit svoje vnitřní obsahy?

Jsem určitě toho názoru, že nejprve má člověk zapracovat na sobě. Pokud se naučím hrát šťastného úspěšného a sebevědomého, vydrží to jen chvíli, než to praskne. Když zapracuju nejprve na sobě, cítím se dobře, tím pádem to přenáším i do konverzace a také je si o čem povídat.

Souhlasil bys tak s tvrzením, že skrze seznamování si ti kluci řeší primární problém, kterým je chybějící pocit hodnoty a zdravé sebevědomí. Je to tedy taková určitá forma terapie? 

Ano souhlasím, někteří tito kluci si k řešení svých problémů se sebevědomím a chybějícím pocitem hodnoty vybrali právě pickup, který to má změnit.

Co myslíš, že dnešním mužům chybí?

Doba se mění a věřím, že je to přirozený vývoj odpovídající době. Je fakt, že klukům ubývá testosteron, ale to má asi také své opodstatnění. Logicky se to pak kluci snaží různě nahnat a nemyslím, že je to špatně, chceme se přeci cítit jako chlapi. Váha mužství v čím dál více rovnocenným světě také ubývá.

A není to v pořádku, že se postupně zbavujeme očekávaných rolí?

Na toto bohužel můžu říct jen svůj pohled a to, že v sociálním ohledu zastávám spíše dobu minulou, kdy bylo normální být v uvozovkách lovcem, makat na sobě, předhánět se s ostatníma. Přijde mi to jako dobrý motor, který mně jako chlapovi dává částečně životní smysl.

Prožívají muži tak nějakou krizi identity, či mužství?

Nezáleží, jak na sobě pracujeme kdekoli jinde, když ale pak přese všechno nepřichází úspěch se ženami, myslím že u každého muže nastane krize.

Lze to chápat tak, že lze mužství spojovat s úspěchem u žen, nebo se s ním kryje?

Úspěch se ženami je důkaz pro sebe i pro ostatní, že jsem chlap. Asi to má co dělat se společenskou rolí, kterou jsme si dali. Neříkám, že je to jediná věc, která definuje mužství, rozhodně ale hraje podstatnou roli.

Co jim pak chybí ve vztahu k ženám?

Chybí to, co chybělo vždy. Porozumění, že obě strany přemýšlí, komunikují a fungují rozdílně.

Chtěl bys něco vzkázat chlapům, kteří se věnují Pickupu, či konzumují Red Pill obsah?

Máte v rukách mocný nástroj, používejte ho zodpovědně.

Díky moc za tvůj čas. Dokonáno jest!

Použité zdroje

[1] WOODY (2023). Vyjádření Woody k projektu na iVysílání. In: https://www.instagram.com, 2023-12-19 [online; cit. 2023-12-19]. Dostupné z: https://www.instagram.com/p/C0_aTDhrI2N/
[2] WOODY (2023). Vyjádření Woody k projektu na streamu. In: https://www.instagram.com, 2023-11-25 [online; cit. 2023-11-25]. Dostupné z: https://www.instagram.com/reel/C0FH1mGtXSc/?fbclid=IwAR0YjG-qik_mBIQ99pxkRrvR1OhskBU5O7TdvESDZUMH3JTRHeIabBK6aaA

Co si o pickupu myslíš ty? Napiš mi: info@mindtuber.cz

Související příspěvky

Obrazové materiály použity z https://unsplash.com

Sdílej:
Subscribe
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Benito

Líbí se mi ta glosa že pickup vyhledávají muži, kteří nemají úspěch s děvčaty a hledají cesty ( jak to změnit ). Taky to tak vidím.

Benito

Tak určitě sebevědomí je alfa i omega, nejen v seznamování, ale i v kariéře, byznysu, kvalitě života atd. A ještě něco bych vypíchl, co nebylo zmíněno k hojnosti, když máš hojnost žen, máš možnost vybrat si partnerku která tě přitahuje a vyhovuje ti, jak po vzhledové stránce, tak po stránce kompatibility, protože máš na výběr. Když hojnost nemáš, bereš vše, co na tebe zbyde a seš vůbec rád že aspoň někoho máš bez ohledu na to, jestli se ti líbí, rozumíte si, není toxická a tak.

Benito

K té hojnosti, bez ohledu na pickup, vycházeje z vlastní zkušenosti a minulosti, mě se třeba stávalo že jsem byl hodně dlouho sám ( bez vztahu, sexu, rande ) a pak po té dlouhé době samoty se objevila žena naprosto toxická, kdy já jsem byl tak rád že jsem měl konečně holku, že jsem s ní byl i přes tu toxicitu. Myslíte že mít tenkrát hojnost, tak se mi to stalo?

Jana

já myslím, že stalo. Taková žena připomíná něco z dětství, má nějaké chování, které te přitahuje a které by ji stejně tak dalo do popředí tvého zájmu. Málo se ví, že ač Osmanská říše, kde vládl patriarchát, Islám a mnohoženství, tak ve skutečnosti v 16 st. řídily ženy- tedy ta, která to vyhrála nad stovkami jinými v haremu a doslovala pak řídíla stát…, pak se stala matkou Sultána.. A nebo druhá možnost je, že když se někdo objeví,který skýta jen malou možnost změny a uskpokojení požadavků, proto člověk toho tolik druhému odpustí. Je to extrém no..,ale je to hrozně časte. takže nelze si nic vyčitat, má to tak skoro každý.

Benito

A ještě k té hojnosti, chci hojnost proto že chci mít co nejvíc zářezů na pažbě a být promiskuitní nebo chci hojnost, abych měl na výběr a mohl si tak vybrat opravdu ženu pro život, která mi nejvíc vyhovuje a nebral vše co na mě zbude abych neskončil jako osamocený incel? Protože to jsou celkem diametrálně odlišné motivy hojnosti.

Jana

Jako smekám,jak moc dobře jsi to popsal, tak jak bych to správně stylisticky nikdy nenapsala. Co opravdu znamená hojnost. Protože opravdu to může pro každého znamenat něco jiného. Někdo prostě bere cokoliv, je to jen systém zářezů a pokud chlapovi neva, že holka zrovna neatakuje žebříčky top 10 v atraktivnosti, tak může mít na výběr mnoho žen, zvláště v případě, kdy se jedna o docela pohledného chytrého chlapa. Pokud je muž náročnější a žena musí splňovat více mužovo estetické cítění a sám chlap není sám v mužské verzi toho, co požaduje, tak logicky tu hojnost mít nebude. Bude muset vynaložit značné usilí takovou ženu sbalit a obstát v konkurenci jiných chlapů, protože zrovna taková má podobnou hojnost a on sám, pokud nevynikne, je lehce nahraditelným někým podobným, lehce zaměnitelným. A samozřejmě se to stává i u žen, platí to analogicky. Hojnost a komatibilita se ne vždy potkávají. Kdo dává přednost hojnosti, tak se musí asi odprostit od romantického vztahu, ženu prostě jen stylizuje do role poskytovatelky sexu, lépe je si vybrat o něco méně atraktivnější než je muž sám, protože k němu bude vzhlížet. Takový muž ví, že si podobnou lehce najde a jí dává najevo, že je nahraditelná. Toť je základ těch všech koučinků od Lovce a spol.., je to taková ta lowcost hojnost. Pokud jsi bohatý, chytrý, pohledný, zábavný a čím větší je tvoje skore v těchto oblastech – tak to už máš opravdovou hojnost i mezi holkami typu, se kterými randil např. Leo di Caprio, ty už atakujou tu top hot 10. Někdy si myslím, že člověk má definovat nějak svou hodnotu na základě toho, co může nabídnout, jak reálně vypadá a zda je možné očekávat od holky typu Margot Robbie či finalistek missích soutěží kladnou zpětnou reakci a nebo být více soudný, mít o svojí celkové hodnotě reálnou představu. A nemyslím si, že je to problém jen mužů, vždyť nereálné požadavky mají i ženy, tam je to někdy až u některých megaúsměvný. Ale všimla jsem si u jednoho příspěvku a pokud byl profil reálný, tak ač se jednalo o asi o mladšího chlapa než já, tak i kdyby se na hlavu stavěl, tak byl hodně neatraktivní (můžu za to dostat hejt a nadávky…,ale jemu to prostě atraktivitu nezvýší), bylo znát, jak je frustrován ženami. Prý,co mohou nabídnout jen sex a mnohody ani to ne. No na férovku jsem mu napsala, že reaguje na ženy, které nereagují na něj, pokud nezmění typ, tak bude stále zklamaný a nebo ať je v pohodě sám. Tipla bych si, že cílí na klasicky hezké a bezdětné. Pak dále psal, že ženy lžou o tom, jak jim nezáleží na vzhledu. No pořád nechápu, kde se v mužích bere tenhle mýtus, že ženám nezáleží na vzhledu. Je prostý fakt, že jsem žádného fešáka neslyšela si stěžovat na ženy, leda na jejich žárlivost (přirozeně, že :-D). Asi to vzniklo tím, že ženy se prostě víc bojí fyzické převahy mužů a nechtějí říct pravdu, protože třeba muži a dle zkušenosti jedné silnější dámy, tak ti naopak úplně cizí ženě bez obalu řeknou něco o vorvaňovi, žena si toto max pomyslí :-D. Jako za mě záleží na vzhledu, na disciplíně, na cílech, snášení nepohodlí,fyzické aktivitě a s tím je i spojeno mentalní zdraví. Já říkám na férovku, že tlustý chlap, ať je sebelepší, tak bych s ním nebyla, můžu ho mít ráda jako člověka a kamaráda,ale prostě pro mě přitažlivost nula. Jen říkám, že ten rychlý dopamin nás zkazil, myslíme si, že máme automaticky na všechno bezpracně nárok. Prostě každý týpek si myslí, že má automaticky nárok na hojnost atraktivních žen a ženy si myslí,že automaticky bohatý atraktivní zajímavý badboy se díky ní změní a bude jen pro ni. Obojí patří do říše snů a fantazie, jen práce sama na sobě se tomu může s různými kompromisy přiblížit.

Benito

Ne úplně souhlasím. Nemyslím si že u chlapa se atraktivita odvíjí od vzhledu nebo bohatství. Pokud nemáš sebevědomí a dobré sociální dovednosti, tak ti ani vzhled a prachy nepomůžou. Ale to jsem tu už někde psal. 😉

Jana

atraktivita je v oku pozorovatele. Źádný recept není univerzální, ale je pravda, že před lety mě můj ex-chrush na první pohled opravdu nezaujal…, spíš se mi nelíbil. Ale asi je to ta situace, o které mluvíš, že chlapovi nestačí jen prachy a vzhled.. Prostě on si dal za úkol mě dostat a čím víc jsem byla nedostupná a docela protivná, tím víc našlapoval a zkoušel taktiky. Zafungoval humor, má výhodu takové té přirozené inteligence a výrazu vyděšené surikaty 😀 (vyděšená surikata byl při žádosti o vztah :-D,jj pokus o vtip..:-D), naučil mě poker, ale tak použil u toho takovou metodu, jak učíš malé děti ,hrozně mě to bavilo…, prostě jo pak jsem ho začala vidět jinak. Pak po letech ve mě jako jeden z mála vzbudil -tu onitis…, že má ty vlastnosti, který považuji já za atraktivní, což u každé holky je různé. Nejsme spolu, protože to je jiná forma problému…Jen to uvádím jako příklad, čím víc máš charisma- sociální dovednosti a plus vzhled, peníze, postavení atd…., tím větší randící rybníček se ti otevírá. Ale charisma se dá natrénovat, je o tom i pár knížek..Můj spolužák z VŠ byl to atraktivní kluk, chytrý a hrál na piano, takový ten typ, co se hned holkám líbí, ale sám říkal, že se dokáže vyspat aspoň jednou s jakoukoliv holkou (i kdyby měla 150 kg..), a je dost možné, že právě ta jeho mentalita, že vlastně dokáže si kdykoliv najít s.x a pak přicházejí samy ty „lepší kusy“. Ale ani toto mi nepřijde nijak ideální, protože nemoce…. Máš to takový ten paradox hlavy 22, abys měl s.x, musíš mít s.x. Kamarádka učitelka vyučuje dramaťák a říká, že nejistým dětem hrozně pomáhá, když si nastudují roli. Jsou chvíli někdo jiný a jsou v té roli spokojení a dobří. Je to práce na sobě, zaměř se na sebe a vyber si kouče, který ti vytvoří nějakou roli, např. rozevlátý „badboy“ a zkoušej v ženách vzbuzovat emoce ,pokud ti nechybí vzhled a máš i bonus v tom, že nemáš hluboko do kapsy, tak se výsledky dostaví. Ale ze začátku to chce -parafrázuji majitele hotelu ve filmu Hříšný tanec-jak říká číšníkům:“ a pořádně bavte dcerunky, i šeredy“. :-D. Ženu nebude přitahovat needy, clingy chlap, ale chlap který má zdravé hranice a nebojí se, že o ženu příjde (je to tak i u žen).Nehledá super dokonalou ženu, ale snaží se stát zajímavým a sebevedomým chlapem. Není to jednoduché a je k tomu potřeba si projít řadou situací. Oni muži taky říkají něco, že chtějí a pak se chovají jinak. Lovec ve svých podcastech říká, že je potřeba si vybrat submisivní hodnou a chápavou ženu, ale o takovou ženu většina mužů ztrácí rychle zájem. Třeba toto u mě nefungovalo, mylímm to být velkorysá a chápavá…,ale když jsem se dostala ve své vnitřní síle do kickass holky, kdy mi byl každy někde a byl pro mě důležitý můj pohled, byla jsem sarkastická a možná drsnější, nedostupná..,tak se vzedmula vlna zájmu ze všech stran. Všichni mluví o vyrovnaném zdravém vztahu, ale nikdo sám není vyrovnaný a spokojený, tak i vyhledává ty emoce na houpačce a výzvy. Nijak nadšená nejsem, že to takto funguje, ale je to pouhé konstatování faktu. Dokud nebudeš umět vydržet sám se sebou, těžko tě budou akceptovat druzí.

Benito

No přesně, to je můj problém, ta absence sebevědomí, charisma, sociálních dovedností…Ale jestli se to dá nacvičit? Pak je tady jedna věc, zmínila si bad boye…V podstatě už od puberty všude vidím že tzv. hodní kluci moc ženy nepřitahují, spíš grazlici nebo aspoň teda sebevědomí střelci. To známe skoro všichni chlapi a v hospodě si to řekneme že prostě k hodným klukům se chodí holky vybrečet a k těm zlým vyspat. Jinými slovy spíš zůstane na ocet a panicem hodnousek než bad boy. Ale proč se třeba o tomhle v pickupu mluví ( ale i mezi chlapy obecně někde ), ale pro ty ofiko vztahové kouče typu Vojtko je to tabu, nemluví o tom? Je to nějak nekorektní říkat to nahlas a veřejně, že ženy chtějí aspoň trošku rebela než ultra sladkého jemného slusnaka?

Benito

Ono je ale víc takových “ veřejných tajemství“, která jsou pro ty ofiko vztahové poradce tabu. 😉

Benito

MindTubere, já si spíš myslím že o tom nemluví z důvodu určité korektnosti, protože kdyby o tom mluvili, tak by v podstatě řekli “ holky, vždyť vás bad boyove přitahují a hodné kluky odmítáte, tak co si pak stezujete, vy, matky samoživitelky atd.“ no a to by prostě proti sobě poštvali celý ženský feministický svět. 😂

Jana

no Vojtko spíš řeší vztah v páru, ne jak někoho sbalit. Je feminista, tedy o rovnost pohlaví, o tom, že nemusí mít žena děti… apod., než že by řešil výběr či balení žen. Spíš se zaměřuje na komunikaci v páru.

Jana

Dobře ti na to odpovídá mindtuber, zmínila jsem badboye v uvozovkách. Každá holka vnímá „badboye“- zajímavého kluka jinak.., já teda nesnáším problémové týpky, typu chlastám, gamblim.. a rád se rvu, takovej ten násilný vibe a naopak mám crush na chlapy s vůlí, humorem a inteligencí joo a neříkám, musí být vyšší než já :-D. Holka, která vyrostla v toxickém prostředí, tak třeba tohle chování hovada jí zase bude vyhovovat, bude to pro ni znamenat „lásku“ a bude pro ni ten, s kterým spí a k hodnému týpkovi, který by pro ni udělal vše, tak se půjde vybrečet. Jenže to je na terapeuta. Myslím, že jde především o budování lepšího já, rozvíjení charismy (najdi si na netu – yt mozgová atletika – je to slovák a má docela dobrá krátká postřehová videa a mluví tam o tom,jak trénovat charisma- popisuje tam knížku, která mu pomohla se více socializovat, protože dle jeho slov on sám byl uzavřený introvert, ale pomalu to měnil. Ženy bude přitahovat sebevedomý, a bohužel lehce arogantní typ (zase se to nesmí přehánět), perespektivní ( se svým uspesným podnikáním, nebo dobrou kariérou, v případě že chceš vysoce atraktivní ženu/y nezbytné), sportovní espritem-prostě je dobré se věnovat s nadšením nějakému sportu a kašlat na to, že přítelkyně zrovna s tebou chce sledovat blbinu na Netflixu či hůř Ordinaci (jsem dost stará na to, že si pamatuji první díl a fakt bych se na to v životě nepodívala 😀 :-D),v případě, že máš trenink či něco pravidelného/osobně důležitého, netloustnout spolu takto :-D. Jinými slovy stanovit si hranice a doporučuji se víc soustředit na sociální okruh, na kamarády (lépe na ty, kteří nežijí lůzrovnským způsobem života- junk food, chlast, hulení, gamble a nebo podobné katastrofy) zvyšuje to dopamin, posilování kamarádství, měj všeobecný přehled,pěstuj outdoorové sporty – příroda je přirozený nabíječ dopaminu, zkus být pozitivní, při randeti se zájmem poslouchej a nebo aspoň to předstírej :-D. Problém tohoto randícího světa jsou tak trochu sociální sítě, taková ta zdánlivá dostupnost všeho, která ale v konečném důsledku vede k depresím. Dnešní mladé holky mají dojem (určitě ne všechny),že díky sociálním sítím jsou kdoví jak žádané, přitom je to taky diskutabilní, přes všechny ty filtry atd.., kdy ta osoba vypadá trochu jinak, než jak se prezentuje. Já fakt tohle nemůžu srovnávat, my tohle neměly. Facebook („boomerská síť“:-D) jsem si založila až na VŠ. Dost se ten randící svět střetává s těmi poly -být sám sebou (tedy to co teď jsem ) a tím buď produktem, který se má prodat ( určit slabé/silné stránky produktu). Nedávno mě zaujal jeden inzerát kluka (kluk na první pohled poznat, že se zajímá o šerm- je to náročný a někdy dost nebezpečný sport, vyzkoušela jsem si to). Kluk má dlouhé vlasy, neupravené vousy a divný kabát (tak toto byla fotka). Ale pod tímhle zdánlivě zanedbaným a záměrným image se nacházel pěkný mladý chlap. Zeptala jsem se,zda nechce kvůli většímu množství možností u žen změnit styl, no trochu se strhla lavina a já jako obvykle píchla do vosího hnízda :-D..,ale nebudu zdlouhavě popisovat, nakonec to posloužilo jako anketa a 65%procent liku bylo pro to,aby změnil image. Tady je ten rozpor mezi autentickým já a tím, co se líbí mainstreamu, zda tedy hledat kompromis, jestli budu míň „rytíř“,když budu mít krátké vlasy a strniště..-) tedy archetyp, na který holky budou letět ,ale kolegové si ho budou dobírat, že nezapadá do jejich zájmového kroužku..Nakolik je pro tebe důležitá hojnost a nakolik tvoje vlastní autenticita. Ale zase to neznamená, že ty se budeš měnit a přizpůsobovat holce, to jsou ty hranice, které si musíš dát a nepřekračovat je (respektive nenechat je překračovat jiné lidi), mít svoji jasnou představu, co chceš a z toho se kvůli nikomu nevychylovat, tedy nepřizpůsobovat se každé za každou cenu. Tak to většinou mají ti niceguys, kteří trpělivě naslouchají svým crush, protože aspoň něco než nic a jednou doufají, že bude natolik slabá, že jim jednou podlehne…,tak jako holky doufají, že situationship se vyvine v opravdový vztah ,tak chlapi doufají, že se dostanou z friedzone do fuckzone.., obojí je ztráta času, pokud jsme do dotyčné/ho citově zainteresováni. Problém těch „ultra slušňáků“ je spíš v tom, že jsou děsně líní, slušnost není na nich odpuzující, naopak ji vítáš a máš je rád třeba jako kolegy, to je naopak super, ale ano přitažlivost je nula. Líní v tom smyslu na sobě cokoliv změnit, být konzistentní ve zlepšování se (tedy chodit pravidelně do gymu, zdrave shazovat kila a nebo či naopak u skinnyfat kluků zdravě nabírat a formovat postavu, ano tak jako holky mají do vínku nějakou postavu, tak i chlapi mají nějakou postavu, je to holt někdy dost o genetickém štěstí, ale snažit se mají všichni a ne se vymlouvat na tlusté geny či to a to..). Jde o to, že to mají dělat kvůli svému zdraví, kvůlí svému vlastnímu puzení, snažit se v něčem rozvíjet .. holky v nich nenacházejí ten přirozený hlad po tom vítězit, dostávat se mezi první, podvědomě touží každá po tom, který jí dokáže ochránit v parku ( prostá biologie) a ne po tom funícím týpkovi, který na ni čumí jak na svatý obrázek, ale cpe se buchtami, které mu v neděli upekla máma a neudělá pomalu krok pěšky. Proto ty holky říkají:“ jsi hrozně fajn, ale necítím tam tu jiskru“. Ta jiskra je právě ten drive, ta mužská divokost a možná trochu nebezpečnost. Ale neplést si s problémovými luzry- alkoholiky, závisláky prostě to není dobrá cesta..A věřím, že když máš vůli a trpělivost a nějakou lajnu, tak se z tebe stane z takového chlapa ten přitažlivý a zajímavý týpek pro hodně žen a nemusí zrovna mlátit jiné týpky v kleci. Ale zapomeň, že obstarat si kvalitního partnera/ku je jako objednat si jídlo ve foodoře, kdyby to to tak bylo, tak není tolik lidí v divnovztazích či singles. A zase tady bych připomenula ten problém, tu pohodlnost dnešního západního světa (nemyslím si, že problém jsou různé ty gender zhovadilosti- furt je to mikromenšina,jen je to bizár a ten je víc vidět), ale ta neschopnost být konzistentní a trpělivý, že hned mít vše nemůžeme a někdy něco nedostaneme nikdy. Dáváme přednost shit rychlému dopaminu, než tomu kvalitnímu, který přijde až po delším čase odříkání, ale za to o to víc bude stát za to. 🙂

Benito

A ještě k tomu sebevědomí, jako je jasné že když o mě ženy nemají moc zájem a musím chodit do bordelu abych měl aspoň sex a s holkama co se mi líbí končím vždy jako kamarád, tak jako to mužské sebevědomí trpí, logicky že? 😂 Jinak snad někoho nepohorši tvrdá upřímnost a otevřenost.